Co trzeba wiedzieć o płytkach ceramicznych przed ich użyciem?

Płytki ceramiczne stają się powoli jednym z najchętniej wybieranych materiałów na pokrycie zarówno ścian, jak i podłóg. Dzięki ich wszechstronnemu wykorzystaniu spotkać je można zarówno w miejscach niezwykle mocno uczęszczanych, takich jak korytarze lub klatki schodowe, ale także w pomieszczeniach nieco bardziej zacisznych, np. w łazienkach.
Co trzeba wiedzieć o tego typu płytkach przed ich zastosowaniem we własnym wnętrzu?

Płytki podłogowe

Choć to glazura i terakota są wybierane zdecydowanie najczęściej jako te płytki, które pokrywają domowe podłogi, to płytki ceramiczne coraz śmielej wkraczają również na tę przestrzeń.
Przed ich wyborem koniecznie jednak trzeba dobrać odpowiednią klasę ścieralności takiej płytki, ponieważ zastosowanie zbyt słabych płytek do pomieszczeń często użytkowanych, może bardzo szybko spowodować ich całkowite zniszczenie.
Stosując płytki podłogowe w takich pomieszczeniach jak łazienki, warto również mieć na uwadze to, aby spełniały one normy anty poślizgowe.

Płytki ceramiczne na ścianach

Jeśli płytki ceramiczne dopiero wkraczają na domowe podłogowi, to można śmiało powiedzieć, że na ścianach obecne są już od bardzo dawna.
Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niezwykłą efektowność takich płytek (https://www.domlazienkaplytki.pl) oraz ogromny wybór pomiędzy ich konkretnymi rozmiarami, stylami i fakturami, które pozwalają na dowolne realizowanie danej przestrzeni np. w kuchni. Sprawdzą się tu zarówno małe płytki mozaikowe, jak i duże dekoracyjne kafle, które tworzyć będą na ścianie konkretne wzory i kształty.

Comments are closed.

September 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Recent Posts
  • Wykorzystanie surowego drewna przy aranżacji wnętrz.

    Drewno od wielu stuleci jest podstawowym narzędziem budulcowym. To z niego powstają meble, budynki i inne ciekawe przedmioty do wystroju wnętrz. Od jakiegoś czasu drewno w swojej surowej postaci jest coraz częściej wykorzystywane przy wystroju wnętrz. Ogromna popularność zyskały meble, które nie poddawane są obróbce i szlifowani oraz polerowaniu. Zarówno krzesła jak i stoliki i …Read More »
  • Miejsca sprzedaży palet

    Pomimo tego, że obecnie można sięgać po bardzo nowoczesne, a nawet nietypowe produkty wykorzystywane podczas przeprowadzania prac budowlanych i wykończeniowych wciąż potrzebne są bardziej tradycyjne przedmioty pozwalające na dobrą obsługę przeprowadzanych prac oraz ich zabezpieczenie. Wśród takich produktów znajdują się różnego rodzaju palety.Read More »
  • Jak uniknąć wysokich kosztów przelewów zagranicznych?

    Przelewy zagraniczne zlecane są zazwyczaj przez przedsiębiorców, którzy prowadzą interesy z kontrahentami z innych krajów. Dzięki tego typu transakcjom możliwe jest np. rozliczanie się z dostawcami surowców czy półproduktów niezbędnych do wytwarzania określanych towarów. Co warto wiedzieć o przelewach zagranicznych i czy jest możliwe obniżenie kosztów związanych z tego typu transakcjami? Co to jest przelew …Read More »