Co trzeba wiedzieć o płytkach ceramicznych przed ich użyciem?

Płytki ceramiczne stają się powoli jednym z najchętniej wybieranych materiałów na pokrycie zarówno ścian, jak i podłóg. Dzięki ich wszechstronnemu wykorzystaniu spotkać je można zarówno w miejscach niezwykle mocno uczęszczanych, takich jak korytarze lub klatki schodowe, ale także w pomieszczeniach nieco bardziej zacisznych, np. w łazienkach.
Co trzeba wiedzieć o tego typu płytkach przed ich zastosowaniem we własnym wnętrzu?

Płytki podłogowe

Choć to glazura i terakota są wybierane zdecydowanie najczęściej jako te płytki, które pokrywają domowe podłogi, to płytki ceramiczne coraz śmielej wkraczają również na tę przestrzeń.
Przed ich wyborem koniecznie jednak trzeba dobrać odpowiednią klasę ścieralności takiej płytki, ponieważ zastosowanie zbyt słabych płytek do pomieszczeń często użytkowanych, może bardzo szybko spowodować ich całkowite zniszczenie.
Stosując płytki podłogowe w takich pomieszczeniach jak łazienki, warto również mieć na uwadze to, aby spełniały one normy anty poślizgowe.

Płytki ceramiczne na ścianach

Jeśli płytki ceramiczne dopiero wkraczają na domowe podłogowi, to można śmiało powiedzieć, że na ścianach obecne są już od bardzo dawna.
Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niezwykłą efektowność takich płytek (https://www.domlazienkaplytki.pl) oraz ogromny wybór pomiędzy ich konkretnymi rozmiarami, stylami i fakturami, które pozwalają na dowolne realizowanie danej przestrzeni np. w kuchni. Sprawdzą się tu zarówno małe płytki mozaikowe, jak i duże dekoracyjne kafle, które tworzyć będą na ścianie konkretne wzory i kształty.

Comments are closed.

May 2019
M T W T F S S
« Dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Recent Posts
  • Zlecenia realizowane przez hurtownie alkoholi

    Pracownicy hurtowni alkoholi zajmują się realizowaniem różnego rodzaju zleceń. Oczywiście wszystkie przyjmowane przez nich zlecenia dotyczą dowozu alkoholu do klienta. Jednak właściciele hurtowni alkoholi zdają sobie sprawę z tego, że czasami ich praca wymaga od nich dużej kreatywności i pomysłowości.Read More »
  • Podłoga to podstawa

    Wiadomo jak ważna w aranżacji wnętrz jest podłoga. Odpowiedni dobór jej koloru jest bardzo ważny i musi pasować do całości koncepcji jaką założyliśmy dla danego wnętrza. Ważne jest odpowiedni dobór materiału z jakiego dana podłoga będzie wykonana. Bardzo często w domach pojawiają się panele podłogowe, nie są one co prawda najgorsze ale po woli dochodzą …Read More »
  • Remont i urządzanie mieszkania

    Materiały dekoracyjne, materiały budowlaneRead More »