Co trzeba wiedzieć o płytkach ceramicznych przed ich użyciem?

Płytki ceramiczne stają się powoli jednym z najchętniej wybieranych materiałów na pokrycie zarówno ścian, jak i podłóg. Dzięki ich wszechstronnemu wykorzystaniu spotkać je można zarówno w miejscach niezwykle mocno uczęszczanych, takich jak korytarze lub klatki schodowe, ale także w pomieszczeniach nieco bardziej zacisznych, np. w łazienkach.
Co trzeba wiedzieć o tego typu płytkach przed ich zastosowaniem we własnym wnętrzu?

Płytki podłogowe

Choć to glazura i terakota są wybierane zdecydowanie najczęściej jako te płytki, które pokrywają domowe podłogi, to płytki ceramiczne coraz śmielej wkraczają również na tę przestrzeń.
Przed ich wyborem koniecznie jednak trzeba dobrać odpowiednią klasę ścieralności takiej płytki, ponieważ zastosowanie zbyt słabych płytek do pomieszczeń często użytkowanych, może bardzo szybko spowodować ich całkowite zniszczenie.
Stosując płytki podłogowe w takich pomieszczeniach jak łazienki, warto również mieć na uwadze to, aby spełniały one normy anty poślizgowe.

Płytki ceramiczne na ścianach

Jeśli płytki ceramiczne dopiero wkraczają na domowe podłogowi, to można śmiało powiedzieć, że na ścianach obecne są już od bardzo dawna.
Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niezwykłą efektowność takich płytek (https://www.domlazienkaplytki.pl) oraz ogromny wybór pomiędzy ich konkretnymi rozmiarami, stylami i fakturami, które pozwalają na dowolne realizowanie danej przestrzeni np. w kuchni. Sprawdzą się tu zarówno małe płytki mozaikowe, jak i duże dekoracyjne kafle, które tworzyć będą na ścianie konkretne wzory i kształty.

Comments are closed.

July 2019
M T W T F S S
« Jun    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Recent Posts
  • Nowe wzory płytek ceramicznych z poznania

    Producenci płytek ceramicznych z poznania starają się o to, aby co jakiś czas były one ubogacane zupełnie nowymi wzorami. Takie wzory sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich kupowanie i mogą one trafiać do praktycznie wszystkich domowych i użytkowych pomieszczeń.Read More »
  • Niedrogi dom w śródmieściu- to możliwe

    Oferta jednopokojowych mieszkań w naszym kraju jest stosunkowo duża. Kawalerki dostępne są tak samo na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Jak się ma, jednak sytuacja kilkuosobowych rodzin? Nie powinno sprawić kłopotów kupienie lokali mających kilka sypialni. Niestety w takiej sytuacji należy liczyć się z wysokimi nakładami finansowymi. W takim lokalu wysoki procent budżetu domowego pochłaniają …Read More »
  • Tania księgarnia internetowa

    Wszystkie książki można podzielić na takie, które szybko się przeczyta i równie szybko o nich zapomni oraz na takie, które chcemy mieć blisko siebie, by w każdej chwili moc po nie sięgnąć. Osiemdziesiąt procent konsumentów potwierdziło, że wybierając konkretny produkt, kieruje się przede wszystkim ceną.Read More »