Badanie bioder u niemowląt

USG bioderek u dzieci, wykonywane jest profilaktycznie każdemu malcowi po raz pierwszy około szóstego tygodnia życia. Jest to badanie bezbolesne, do którego nie trzeba się przygotowywać. Wykonanie USG jest niezwykle istotne, gdyż umożliwia wykrycie we wczesnej fazie życia nieprawidłowości w budowie bioder. Najczęstszą wadą wrodzoną występującą u niemowląt, jest dysplazja stawów biodrowych. USG preluksacyjne pozwala wykryć wadę i wprowadzić leczenie.

Jak zapobiegać nieprawidłowością w rozwoju bioder dziecka?

Tak jak wspomniane zostało powyżej, nieprawidłowości mają najczęściej charakter wrodzony. Pierwszy krok profilaktyki zapobieganiu ich rozwojowi jest umówienie i udanie się na USG bioderek niemowląt w Poznaniu. Pierwsza taka wizyta powinna mieć miejsce w okolicy szóstego tygodnia życia małego człowieka, a kolejna około trzeciego miesiąca. Jeżeli lekarz w trakcie badania zauważy nieprawidłowości, potrzebna będzie trzecia wizyta, jak dziecko zacznie chodzić. Oczywiście o konkretnej częstotliwości wizyt decyduje lekarz.

USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

USG preluksacyjne trwa kilkanaście minut. Rodzice przychodzą na nie z dzieckiem. Musi ono zostać rozebrane, a następnie lekarz wykonuje USG za pomocą głowicy ultrasonografu oraz specjalnego żelu.

Przeprowadza także z rodzicami rozmowę, dotyczącą oceny rozwoju dziecka. Badanie jest całkowicie bezbolesne dla malca i przeprowadzana jest w przyjaznej atmosferze. Więcej informacji na temat USG bioderek niemowląt w Poznaniu dostępne jest tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Comments are closed.

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Recent Posts
  • Ile telewizorów należy mieć w domu?

    Chociaż jeden telewizor w domu ma przecież każdy z nas, jest to element, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Tak! Tak bywa u osób, które traktują telewizor jako doskonały sposób na rozrywkę i nie potrafią żyć bez pilota w ręce. Wiele osób ma tylko jeden telewizor w domu, ale zazwyczaj są to osoby, …Read More »
  • Wykorzystanie płytek hiszpańskich- Poznań kupuje w Paste Group

    Płytki hiszpańskie są niezwykle popularne. W Polsce zyskuje na tym, że ma wiele klasycznych wzorów oraz kolekcji, które sprawiają, że jest ponadczasowa. Od wielu lat istnieje możliwość sprowadzenia ich do Polski. Można je wykorzystać na wiele sposobów, dzięki czemu możemy stworzyć wnętrza nawiązujące do wakacyjnych klimatów które odtwarzamy coraz częściej w swoich domach. Na małym …Read More »
  • Wymiana płytek podłogowych

    Od czasu do czasu w życiu każdego człowieka dochodzi do pewnego rodzaju zmian, w czym nie ma nic dziwnego. Tyczy się to zwłaszcza mieszkania, które czasami wymaga renowacji i odświeżenia. W takiej sytuacji należy podjąć wszystkie możliwe kroki, aby nasze mieszkanie znów prezentowało się okazale. Przyda się więc tutaj remont, na który trzeba jednak przeznaczyć …Read More »