Badanie bioder u niemowląt

USG bioderek u dzieci, wykonywane jest profilaktycznie każdemu malcowi po raz pierwszy około szóstego tygodnia życia. Jest to badanie bezbolesne, do którego nie trzeba się przygotowywać. Wykonanie USG jest niezwykle istotne, gdyż umożliwia wykrycie we wczesnej fazie życia nieprawidłowości w budowie bioder. Najczęstszą wadą wrodzoną występującą u niemowląt, jest dysplazja stawów biodrowych. USG preluksacyjne pozwala wykryć wadę i wprowadzić leczenie.

Jak zapobiegać nieprawidłowością w rozwoju bioder dziecka?

Tak jak wspomniane zostało powyżej, nieprawidłowości mają najczęściej charakter wrodzony. Pierwszy krok profilaktyki zapobieganiu ich rozwojowi jest umówienie i udanie się na USG bioderek niemowląt w Poznaniu. Pierwsza taka wizyta powinna mieć miejsce w okolicy szóstego tygodnia życia małego człowieka, a kolejna około trzeciego miesiąca. Jeżeli lekarz w trakcie badania zauważy nieprawidłowości, potrzebna będzie trzecia wizyta, jak dziecko zacznie chodzić. Oczywiście o konkretnej częstotliwości wizyt decyduje lekarz.

USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

USG preluksacyjne trwa kilkanaście minut. Rodzice przychodzą na nie z dzieckiem. Musi ono zostać rozebrane, a następnie lekarz wykonuje USG za pomocą głowicy ultrasonografu oraz specjalnego żelu.

Przeprowadza także z rodzicami rozmowę, dotyczącą oceny rozwoju dziecka. Badanie jest całkowicie bezbolesne dla malca i przeprowadzana jest w przyjaznej atmosferze. Więcej informacji na temat USG bioderek niemowląt w Poznaniu dostępne jest tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Comments are closed.

October 2019
M T W T F S S
« Sep    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Recent Posts
  • Zasady urządzania mieszkania.

    Aby mieć pewność, że mieszkanie zostało urządzone ze smakiem i wystrój został dopasowany do przestrzeni, jaka się dysponuje, warto wziąć pod uwagę kilka prostych zasad. Po pierwsze funkcjonalność. Mieszkanie powinno być dostosowane do mieszkańców. Nie może być jak muzeum, jeśli będą w nim mieszkały dzieci. We własnym mieszkaniu powinno się mieszkać komfortowo, a nie czuć …Read More »
  • Kominek w domu

    W wielu filmach głównym punktem w domu jest kominek. Odgrywane przy nim romantyczne sceny powodują, że wiele osób decyduje się na zastosowanie tego rozwiązania we wnętrzu własnego domu. Kominki sprawdzają się przede wszystkim w dużych domach, w których możliwe jest wygospodarowanie większej przestrzeni na tego typu akcenty. Kominek wygląda bardzo gustownie jeśli jest całkowicie nowoczesny. …Read More »
  • Po pierwsze kolor

    W sztuce aranżacji pomieszczeń jednym z najistotniejszych elementów jest właściwy dobór kolorystyki. Niewątpliwie ma ona dużo większe znaczenie niż wszelkie inne elementy. Zasadniczo w naszych domach i mieszkaniach chcemy się czuć dobrze, a zatem ogólnie rzecz ujmując lepszym rozwiązaniem są kolory jasne i żywe. Jednakże nie jest to zawsze regułą. Ważne jest, bowiem, aby kolorystyka …Read More »