Badanie bioder u niemowląt

USG bioderek u dzieci, wykonywane jest profilaktycznie każdemu malcowi po raz pierwszy około szóstego tygodnia życia. Jest to badanie bezbolesne, do którego nie trzeba się przygotowywać. Wykonanie USG jest niezwykle istotne, gdyż umożliwia wykrycie we wczesnej fazie życia nieprawidłowości w budowie bioder. Najczęstszą wadą wrodzoną występującą u niemowląt, jest dysplazja stawów biodrowych. USG preluksacyjne pozwala wykryć wadę i wprowadzić leczenie.

Jak zapobiegać nieprawidłowością w rozwoju bioder dziecka?

Tak jak wspomniane zostało powyżej, nieprawidłowości mają najczęściej charakter wrodzony. Pierwszy krok profilaktyki zapobieganiu ich rozwojowi jest umówienie i udanie się na USG bioderek niemowląt w Poznaniu. Pierwsza taka wizyta powinna mieć miejsce w okolicy szóstego tygodnia życia małego człowieka, a kolejna około trzeciego miesiąca. Jeżeli lekarz w trakcie badania zauważy nieprawidłowości, potrzebna będzie trzecia wizyta, jak dziecko zacznie chodzić. Oczywiście o konkretnej częstotliwości wizyt decyduje lekarz.

USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

USG preluksacyjne trwa kilkanaście minut. Rodzice przychodzą na nie z dzieckiem. Musi ono zostać rozebrane, a następnie lekarz wykonuje USG za pomocą głowicy ultrasonografu oraz specjalnego żelu.

Przeprowadza także z rodzicami rozmowę, dotyczącą oceny rozwoju dziecka. Badanie jest całkowicie bezbolesne dla malca i przeprowadzana jest w przyjaznej atmosferze. Więcej informacji na temat USG bioderek niemowląt w Poznaniu dostępne jest tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Comments are closed.

June 2019
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
  • Wypadanie włosów o podłożu genetycznym

    Wiele osób obciążonych jest genetycznym wypadaniem włosów. Wobec tego lekarze bardzo często rozmawiają z takimi osobami, które tylko czekają na to, kiedy rozpocznie się u nich proces wypadania włosów. Starają się przyjmować różne preparaty wzmacniające włosy i stosują delikatne, ale odżywiające szampony do włosów, jednak są przekonane, że jeżeli rozpocznie się u nich proces wypadania …Read More »
  • Dopuszczalne sposoby wykorzystania kredytu inwestycyjnego dla nowych firm

    Każdy kredyt inwestycyjny dla nowych firm może zostać wykorzystany w celu opłacenia wynajmu powierzchni biurowych, wykupu nieruchomości czy przeprowadzenia modernizacji wykorzystywanych dotąd hal produkcyjnych. Otrzymana dotacja może również pomóc w dokonaniu zakupu maszyn i urządzeń oraz w ogólnym usprawnieniu pracy przedsiębiorstwa. W oczywisty sposób kredyt inwestycyjny zostanie wykorzystany przez niektórych kredytobiorców do poszerzenia profilu działalności …Read More »
  • Pokój nastolatka

    Urządzanie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie, ponieważ najtrudniejszą sprawą tutaj jest uzyskanie kompromisu między tym, co chcą osiągnąć rodzice, a tym, czego żąda nastoletnie dziecko. Rodzice chcą, żeby kupowane meble, dywany i dodatki mogły posłużyć przez co najmniej kilka najbliższych lat i żeby nie znudziły się dziecku po kilku miesiącach. Martwią się też o …Read More »